Google

25 Temmuz 2007 Çarşamba

GÜZELLİK İÇİN TİYOLARYÜZDE LEKE KALMIYOR

Cilt güzelliği için yüzün gül suyuyla her gün temizlenmesi gerekiyor. Kayısı yağı ile gül yağı karıştırılıp sürüldüğünde, cilt gün boyu zararlı etkilerden korunuyor, ciltteki lekeler de yok oluyor. Isırgan tohumu, çörek otu ve poleni bala karıştırıp, sabah ve akşam bir çay kaşığı aç karnına içmek, cildi temizliyor. Kakao, havuç, buğday, zambak yağı karışımı akşamları cilde sürülüp, fön makinesiyle 10 dakika kurutulduğunda, etkili bir bakım sağlanıyor.

GÖZLER İÇİN GÜL SUYU

Göz altlarını gül suyu ile temizlemek, göz altında oluşmuş yağ bezeleri, yorgunluk ve morlukların giderilmesine yardımcı oluyor. Ancak dikkat: Saf gül suyu kullanmalısınız. Yüzde oluşan çizgilerin çaresi de bitkilerde gizli. 2 yemek kaşığı kilin içine, 1 çay kaşığı gül yağı, 1 çay kaşığı kayısı yağı, 1 çay kayığı avokado yağı, 1 çay kaşığı buğday yağı katarak oluşturulan karışım, kırışıklıklar üzerinde etkili... Karışımı çamur hâline geldikten sonra, yüzünüze sürün, 20 dakika bekletilip yıkayın. Daha sonra cildinizi gül suyu ile temizleyin.

EL VE AYAK BAKIMI

Eller, ayaklar ve tırnaklar için limon ve portakal yağı etkilidir. Limon ve portakal yağını karıştırın ve ellerinize sürün. Ayaklar için de, vazeline, çilek yağı ve papatya yağı ekleyerek hazırladığınız karışımı kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok: